WYDANIE ONLINE

Pytanie: Chcemy kupić dla naszej firmy dodatkowe środki transportu i specjalistyczne urządzenia, które są niezbędne do funkcjonowania naszej działalności. Początkowo interesowała nas możliwość zawarcia umowy leasingu. Przy czym biorąc pod uwagę rodzaj sprzętu, jaki chcemy zakupić będą to i tak duże koszty dla nas. Czy istniała by możliwość sfinansowania rat?

czytaj więcej »

Pytanie:  Nasza firma zalicza się do małych i średnich przedsiębiorstw. Jesteśmy zakładem świadczącym usługi medyczne. Poszukujemy środków na wdrożenie e-dokumentacji medycznej (sprzętu i oprogramowania) oraz zakup sprzętu medycznego. Nie korzystaliśmy nigdy z dotacji unijnych, prosimy zatem o fachową poradę, czy i na jaki projekt możemy złożyć wniosek o dofinansowanie?

czytaj więcej »

Pytanie:  Jesteśmy spółką zajmującą się produkcją systemów przenośnikowych. Staramy się o kupno działki, na której będziemy chcieli postawić halę produkcyjną. Zainteresowały nas tzw. środki norweskie. Mamy plan, który zapewni nam możliwość zredukowania poboru prądu o min. 40%. Potrzebujemy funduszy, które umożliwią nam budowę miejsca realizacji naszych produktów.

czytaj więcej »

Pytanie: Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z udziałem kapitału zagranicznego może ubiegać się o fundusze unijne? Mamy bowiem wątpliwości, czy spełniamy kryteria podmiotowe.

czytaj więcej »

Pytanie: Szukając informacji na temat funduszy europejskich, jakie nasza jednostka chciała  pozyskać, przypadkiem natknęłam się na ciekawe informacje dotyczące  inicjatywy JESSICA. Na czym polega ten mechanizm? W jakich dziedzinach najbardziej opłaca się z niego skorzystać?

czytaj więcej »

Pytanie: Jesteśmy przedsiębiorstwem tzw. MŚP i w ramach konsorcjum z jednostką badawczo-naukową chcemy wprowadzić na rynek wyniki prowadzonych przez nas prac badawczych i rozwojowych. Szukamy naborów na dofinansowanie naszego projektu. Czy są organizowane aktualnie jakieś konkursy?

czytaj więcej »

Pytanie: Prowadzę firmę w zakresie wypożyczania sprzętu budowlanego. Działam na rynku już około 20 lat. Aktualnie jestem od kilku lat na emeryturze. Moje pytanie brzmi: czy mogę ubiegać się o dotację ze środków unijnych na poszerzenie mojej działalności gospodarczej, a konkretnie na dokupienie maszyn i urządzeń, aby poszerzyć asortyment wypożyczanego przeze mnie sprzętu?

czytaj więcej »

Pytanie: Zainteresował nas program Polska Cyfrowa i chcielibyśmy opracować oraz złożyć wniosek o realizację projektu w tym programie. Czy można już aplikować o dofinansowanie w ramach POPC?

czytaj więcej »

Pytanie: Od 11 lat prowadzę warsztat samochodowy w Legnicy. Kiedy będę mógł ubiegać się o dotacje planowane na lata 2014-2020? Jakiego typu urządzenia mogę zakupić z takim dofinansowaniem?

czytaj więcej »

Pytanie:  Słyszałam, że otrzymanie dotacji i podpisanie umowy o dofinansowanie wcale nie gwarantuje beneficjentowi, że otrzymał uzyskane środki bezzwrotnie. Czy prawdą jest, że w niektórych przypadkach trzeba liczyć się z koniecznością zwrotu unijnego wsparcia? Kiedy trzeba oddać otrzymaną wcześniej dotację?

czytaj więcej »

Pytanie: Nasza spółka działa w województwie mazowieckim od 4 lat i prowadzi małą sortownię odpadów przemysłowych. Zajmujemy się także recyklingiem opon. Planujemy ubiegać się o dotacje unijne, ale słyszeliśmy, że nasz projekt musi być innowacyjny. Co to oznacza i kto stwierdza, czy dany projekt jest czy nie jest innowacyjny?

czytaj więcej »

Pytanie: Jesteśmy w trakcie kontroli naszego projektu unijnego. Już wiemy, że wykryto podczas niej nieprawidłowości. Zastanawiamy się zatem, czy nie będziemy musieli zwrócić otrzymanych środków unijnych, a co za tym idzie, jak to ująć w księgach rachunkowych.

czytaj więcej »

wiper-pixel