WYDANIE ONLINE

Widmo kryzysu gospodarczego w wielu przedsiębiorstwach zablokowało wydatki m.in. na  poszerzanie kadry pracowników czy podnoszenie ich kwalifikacji. Pracodawcy obawiają się, że wydatki na nowy etat i czas poświęcony na szkolenie pracownika po prostu im się nie zwrócą. Tymczasem konkursy dotacyjne otwierają przed nimi nieco inną perspektywę. Zapoznaj się z ofertą dofinansowań z PARP przeznaczonych m.in. na szkolenia zatrudnionych przez Ciebie osób.       

czytaj więcej »

Przedsiębiorcy z branży turystycznej stanęli przed trudnymi wyborami: wytrzymać ciężką sytuację ekonomiczną, tnąc koszty, wszędzie tam gdzie to możliwe, czy też zaryzykować, zdecydować się na dalsze prowadzenie działalności, dywersyfikując swoje usługi lub rozwijać te istniejące. Dla tych, którzy decydują się na drugą opcję, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy finansowej, o czym mowa w naszym artykule.

czytaj więcej »

Pytanie: PytanieJak urząd w praktyce wypłaca dofinansowanie? Czy mogę potem zmienić sposób wypłacania dotacji?

czytaj więcej »

Pozyskanie dofinansowania jest możliwe dzięki wyróżnieniu się propozycji projektowej wśród konkurencji. Liczy się nie tylko pomysł na projekt, ale także atrakcyjny sposób opisania go, w możliwie jak najbardziej przystępnej formie, tak by eksperci oceniający nie mieli żadnych wątpliwości co do planów wnioskodawcy. Wyróżniająca się propozycja to jednak nie tylko pomysł i opis pasujący do oczekiwań oceniających. To także doświadczony, komplementarny i interdyscyplinarny zespół projektowy.

czytaj więcej »

Do 22 września br. przyjmowane są aplikacje do konkursu w ramach międzynarodowej Inicjatywy Wspólnego Planowania, dedykowanego wyzwaniom związanym z dziedzictwem kulturowym. W naborze mogą uczestniczyć konsorcja złożone ze szkół wyższych, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych wybranych krajów. Najlepsze projekty otrzymają do 100% finansowania kosztów planowanych przedsięwzięć.

czytaj więcej »

W czasie pandemii COVID-19, pogorszeniu uległa sytuacja wielu mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Wsparcie w trudnej sytuacji może stanowić gwarancja Biznesmax. W ramach gwarancji jest możliwość otrzymania dopłaty do oprocentowania kredytu w formie dotacji stanowiącej zwrot części zapłaconych odsetek.

czytaj więcej »

wiper-pixel