WYDANIE ONLINE

Jesteśmy w trakcie realizacji projektu z dofinansowaniem Go to Brand. Otrzymaliśmy dotacje m.in. na targi wystawiennicze w USA oraz misję gospodarczą w Wielkiej Brytanii. Mamy już kupione bilety, opłacone miejsce na wystawę. Jednak ze względu na zamknięcie granic, wstrzymany ruch lotniczy międzynarodowy, a także odwołaną imprezę w USA obecna realizacja projektu jest zawieszona. Czy mamy zwrócić koszty za niezrealizowane działania?

czytaj więcej »

Pytanie: Nie otrzymaliśmy punktów za komplementarność, mimo wykazania projektów, które zostały przez nas zrealizowane. Jak udowodnić, że projekty są komplementarne?

czytaj więcej »

Sytuacja w kraju i na świecie jest wyjątkowa. Pandemia koronawirusa jest zagrożeniem dla gospodarki światowej – wywołała bardzo dużą niestabilność zarówno na rynku pracodawcy, jak i pracownika. Przedstawiamy najnowsze działania regionalne oraz krajowe ukierunkowane na wsparcie polskich przedsiębiorstw w tych trudnych czasach pandemii.

czytaj więcej »

Pytanie: Jestem częścią klastra przedsiębiorców. Wiem, że w ostatnich latach klastry cieszą się coraz większą popularnością i fakt ten został również odnotowany przez instytucje unijne odpowiadające za dotacje unijne. Wśród wielu konkursów dofinansowywanych z funduszy europejskich można znaleźć również te odpowiedzialne za wsparcie klastrów przedsiębiorstwa. O czym jako członek klastra przedsiębiorców powinniśmy wiedzieć? Jakie mamy możliwości w uzyskaniu wsparcia ze środków unijnych?

czytaj więcej »

Programy akceleracyjne powstają w celu wspierania biznesowego startupów. Takie jednostki mogą oznaczać zarówno młode firmy, które znajdują się w początkowej fazie rozwoju, jak i zaawansowane projekty biznesowe funkcjonujące jeszcze bez zarejestrowanych działalności gospodarczych. Co do zasady mają one zatem przyspieszać rozwój tych przedsięwzięć.

czytaj więcej »

Tematyka ochrony środowiska nabiera szczególnego znaczenia, nie tylko z powodu szybkiego ocieplania się klimatu, ale także ze względu na możliwe ryzyko przenoszenia nieznanych dotąd w Europie chorób, charakterystycznych dotąd dla odległych stref klimatycznych. Im więcej ambitnych i innowacyjnych projektów, dotyczących ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery, ale także – chroniących zasoby wodne i pozwalających efektywnie gospodarować energią – tym szansa na powstrzymanie degradacji środowiska jest coraz bardziej realna.

czytaj więcej »

Pytanie: Czy muszę przedstawić sprawozdanie z wyników badań, jeśli będę ubiegał się o premię za szerokie rozpowszechnianie wyników badań przemysłowych i prac rozwojowych w ramach POIR?

czytaj więcej »

wiper-pixel