WYDANIE ONLINE

Przygotowując i składając projekt w konkursie dotacyjnym, każdy wnioskodawca oczekuje pozytywnej oceny wniosku i przyznania dofinansowania. Niestety jednak nie zawsze to się udaje. Czasem zdarza się, że nasz wniosek nie zostanie pozytywnie oceniony. Nie zamyka to jednak twoich szans na ubieganie się o dotację, bo od takiej decyzji możesz się odwołać, a posłuży do tego Protest.

czytaj więcej »

Pytanie: Pytanie:Czy możliwe jest zwiększenie kwoty dofinansowania, która została określona w porozumieniu?

czytaj więcej »

Pytanie: Pytanie: Prowadzę średnią firmę, mam doświadczenie w realizacji projektów inwestycyjnych, mam zespół, który doskonale radzi sobie w zagadnieniami administracyjnymi i wsparciem merytorycznym, dlatego chciałbym rozwijać potencjał mojej firmy w ramach nowych projektów, także międzynarodowych. Wiem, że są ciekawe konkursy, np. w ramach Programu Horyzont 2020 czy innych programów międzynarodowych, jednak brakuje mi ciekawego, atrakcyjnego pomysłu na temat, w który mógłbym się wpisać z posiadaną wiedzą i doświadczeniem. Proszę o poradę – w jaki sposób znaleźć ciekawy pomysł na projekt, który mógłby być realizowany z partnerami międzynarodowymi?

czytaj więcej »

Pytanie: Pytanie: Jestem przedsiębiorcą zajmującym się działalnością recyklingową. Od dłuższego czasu pracuję nad projektem związanym z wykorzystaniem odpadów i znalezieniem dla nich nowego zastosowania w budownictwie. Czy są programy krajowe, które przewidują dofinansowanie badań w tym zakresie oraz ewentualne wsparcie ze strony innych partnerów?

czytaj więcej »

Realizując projekty unijne, często instytucje Unii Europejskiej wymagają przestrzegania różnorakich wytycznych czy polityk, które zostały stworzone na podstawie wielu dokumentów, takich jak choćby agendy czy rozporządzenia. Szczególnie ważna jest realizacja i przestrzeganie zasad horyzontalnych, które są kluczowymi celami strategicznego rozwoju określonego przez program „Strategia Europa 2020”. Wymóg ich uwzględniania znajdziesz w każdych działaniach dotacyjnych, zobacz więc, co powinieneś w nich uwzględniać, żeby zyskiwać jak najlepsze oceny twoich projektów. 

czytaj więcej »

wiper-pixel