WYDANIE ONLINE

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dostrzega potrzeby polskich przedsiębiorców w zakresie wprowadzania innowacyjnych, wynikających z nowatorskich badań, rozwiązań w biznesie. Rozeznanie sytuacji rynkowej pozwoliło wprowadzić w życie działanie 1.2 skupiające się na najważniejszych branżach polskiej gospodarki. Programy sektorowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, ponieważ zostały stworzone z myślą o nich oraz są odpowiednio dostosowane do potrzeb firm. Kieruje się je do przedsiębiorców lub konsorcjów przede wszystkim z branży motoryzacyjnej, recyklingu surowców, farmaceutycznej i neuromedycyny oraz przemysłu stoczniowego. W działaniu tym mogą wziąć udział przedsiębiorcy oraz konsorcja przedsiębiorstw.

czytaj więcej »

Pytanie: PytanieCzy możliwa jest zmiana partnera we wniosku w trakcie realizacji projektu? Czy w takiej sytuacji mogę do projektu przyjąć nowego partnera?

czytaj więcej »

Pytanie: PytanieNasza spółka wysłała pracownika na szkolenie o wartości 8.000 zł netto. Zapłaciła całość do firmy szkoleniowej. Nie mamy możliwości odliczenia VAT od tego szkolenia. W ramach pomocy z UE na szkolenia dostaliśmy zwrot w wysokości 5.000 zł netto. W jaki sposób prawidłowo zaksięgować wydatek oraz dofinansowanie? Jak w takiej sytuacji wygląda kwestia podatkowa?

czytaj więcej »

Pytanie: PytanieJestem przedsiębiorcą działającym w branży informatycznej. Zastanawiam się nad realizacją projektu międzynarodowego w celu wymiany doświadczenia między firmami o różnych uwarunkowaniach kulturalnych oraz sposobach pracy. W tej chwili nie mam sprecyzowanego kraju, z którym chciałbym podjąć współpracę. Czy jest możliwe uzyskanie dofinansowania na projekty z udziałem jednostek zagranicznych?

czytaj więcej »

Pytanie: PytanieJako jednostka realizująca projekt współfinansowany ze środków UE chcemy złożyć zabezpieczenie w postaci weksla. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

czytaj więcej »

wiper-pixel