WYDANIE ONLINE

Pytanie: Chciałbym założyć własną działalność gospodarczą dotyczącą branży budowlanej. Czy możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego? Jeśli tak, to z jakich źródeł mogę skorzystać?

czytaj więcej »

Pytanie: Czy są konkursy, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy i stowarzyszenia posiadający tereny rekreacyjne lub prowadzący biznes w miejscach o walorach historycznych takich jak dworki, pałace, zabytkowe budynki? Czy w ten sposób można uzyskać środki na odnowienie lub stworzenie nowych zupełnie nowych obiektów i miejsc atrakcyjnych dla turystów?

czytaj więcej »

Pytanie: Musimy zwrócić część dotacji, która była przeznaczona na zakup środków trwałych. Dotację otrzymaliśmy w 2015 roku i wtedy były przyjęte do używania te środki trwałe. Jak to księgowo rozliczyć?

czytaj więcej »

Pytanie: Zrealizowałam projekt unijny. Po roku od zakończenia realizacji projektu w wyniku trudności w utrzymaniu płynności finansowej w okresie trwałości projektu musiałam ogłosić bankructwo firmy. Czy grozi mi zwrot dotacji za brak utrzymania trwałości projektu?

czytaj więcej »

Duża konkurencja w konkursach o unijne dofinansowanie stawia przed potencjalnymi beneficjentami konieczność składania wniosków, które wyróżniają się nie tylko ciekawym, innowacyjnym pomysłem, ale także atrakcyjnym sposobem realizacji, w zespole złożonym z partnerów, reprezentujących przykładowo różne sektory gospodarki lub teoretycznie niezwiązane tematycznie dyscypliny naukowe.

czytaj więcej »

wiper-pixel