WYDANIE ONLINE

Czy wiesz, czym się różnią w praktyce kontrola w miejscu realizacji projektu od kontroli w siedzibie? Jeśli Twoja firma ma siedzibę główną i trzy filie, a projekt dotyczy całej firmy i jest realizowany w każdej z lokalizacji, upewnij się, że potrafisz przygotować się do kontroli.

czytaj więcej »

Pytanie: Czy emeryt może skorzystać z dotacji?

czytaj więcej »

Pytanie: Czy można otrzymać wsparcie na realizację projektu, który obejmuje badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe?

czytaj więcej »

Pytanie: Jakich błędów należy unikać oraz jak im zaradzić przy ubieganiu się o bony na innowacje?

czytaj więcej »

Pytanie: Z jakiego programu unijnego obecnie mogę uzyskać wsparcie w postaci zagranicznego stypendium naukowego jako młody pracownik naukowy?

czytaj więcej »

Pytanie: Jesteśmy niewielką firmą z województwa śląskiego. Chcemy starać się o mikropożyczkę na rozwój działalności. Interesują nas oferty pozabankowe. Obecnie sporo mówi się o pożyczkach np. z funduszy pożyczkowych. Spotkaliśmy się z wymogiem, że wydanie środków z pożyczki na określone cele musi zostać udokumentowane np. fakturą lub dokumentem równoznacznym. O jakie dokumenty równoznaczne chodzi? Czy niższe oprocentowanie to jedyna różnica między np. mikropożyczkami a ofertą komercyjną?

czytaj więcej »

Jeśli chcesz pozyskać środki unijne, to startuj do konkretnego programu operacyjnego. Dopasowanie działania do pomysłu na projekt wymaga, abyś w programie wybrał właściwą oś priorytetową, dalej dopasował konkretne działanie/poddziałanie oraz wybrał typ projektu z wymienionych w SZOOP. Przy doborze działania możesz skorzystać z kilku sposobów wyszukiwania informacji.

czytaj więcej »

wiper-pixel